Веројатно не можеше да посака подобар крај на авантурата во Вардар

Игор Карачиќ прогласен за МВП на фајнл-фор турнирот во Келн

Ракометарот на Вардар, Игор Карачиќ е избран за најкористен играч на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите.

Игор Карачиќ по долго ќе го памети последниот меч во дресот на Вардар. вечерва го подигна пехарот од Лигата на шампионите, а беше прогласен и за МВП на фајнл-фор турнирот во Келн.

Хрватот веројатно и не можеше да посака подобра завршница на авантурата во Скопје пред да се пресели во Киелце.

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе