Веројатно не можеше да посака подобар крај на авантурата во Вардар

Игор Карачиќ прогласен за МВП на фајнл-фор турнирот во Келн

Ракометарот на Вардар, Игор Карачиќ е избран за најкористен играч на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите.

Игор Карачиќ по долго ќе го памети последниот меч во дресот на Вардар. вечерва го подигна пехарот од Лигата на шампионите, а беше прогласен и за МВП на фајнл-фор турнирот во Келн.

Хрватот веројатно и не можеше да посака подобра завршница на авантурата во Скопје пред да се пресели во Киелце.

Ајде од понеделник да се посветиме сериозно на „носење на Европа" во нашата држава.

повеќе

Улогите на „добар и лош полицаец“ ќе ги играат кон нас уште долго, доколку не сфатиме дека со итроманска политика не се може подалеку од Табановце до Богородица.

повеќе

Неделава, владите на ЕУ повторно решија да го одложат започнувањето на преговорите за пристапување со земјите кандидати Албанија и Северна Македонија, што претставува историска грешка - бидејќи безбедноста и стабилноста на Унијата зависат од трансформацијата на југоистокот.

повеќе