Признание за вардаровиот ракометар

Игор Карачиќ е во тимот на колото во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Игор Карачиќ беше главен играч на Вардар на теренот во Сегед, неговата добра партија не остана незабележана и од медиа тимот на ЕХФ, тој се најде во тимот на колото.

Карачиќ одигра феноменална партија и во Скопје, а нивото го задржа и во Сегед, постигна осум гола и беше најдобар вардаров ракометар на теренот.
 
Тој се најде во тимот на колото како најдобар плејмекер. Видеото од најдобрите седум можете да го погледнете ТУКА.
 
Тим на колото:
 
Лево крило: Хампус Ване (Фленсбург) 
Лев бек: Ласе Андерсон (Барселона)
Среден бек: Игор Карачиќ (Вардар)
Десен бек: Недим Ремили (ПСЖ)
Десно крило: Драган Гаиќ (Веспрем)
Пикер: Бенсе Банхиди (ПИК Сегед) 
Голман: Перез де Варгас (Барселона
 

Mора да се научиме како да ги градиме политиките кои ќе водат кон осврт на сите теми важни за градење позитивен мир, но и реторички да останеме конзистентни на она за што се залагаме.

повеќе

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе

Оваа појава почнува да претставува сериозна закана за учениците, но и грижа за родителите и наставниците.

повеќе