СП 2021

И САД го откажа настапот на СП, Швајцарија патува во Египет

САД се втората селекција која поради ковид-19 го откажа учеството на Светското првенство во Египет, таму ќе патува Швајцарија која чекаше како втора резерва. 

САД соопшти дека по консултација со ИХФ решиле да го откажат настапот на Светското првенство поради големиот број на позитивни ракометари на ковид-19 во нивниот состав.
 
Нивното место на Светското првенство го завзема селекцијата на Швајцарија која беше втора резерва.
 
Швајцарија ќе игра во групата Е заедно со Австрија, Франција и Норвешка.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе