РК Вардар

И Калифа Гедбан си оди од Вардар

Голманот на Вардар, Калифа Гедбан договорил трансфер во Адемар Леон. 

Вистински егзодус се случува во Вардар, по вестите дека си одат Криштопанс и Атман, пристигнува и информацијата дека клубот ќе го напушти и Калифа Гедбан.
 
За разлика од Криштопанс и Атман, тој ќе остане во Вардар до крајот на сезоната, а од следната ќе го облече дресот на Адемар Леон.
 
По заминувањето на Дејан Милосављев, Гедбан доби многу поголема минутажа на теренот, но неговата форма не беше на потребното ниво.
 

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе