Еурофарм Работник

Хрватски репрезентативец потпиша за Еурофарм Работник

Хрватскиот ракометар Ловро Јотиќ кој доаѓа од ППД Загреб е најавен како големо засилување за Еурофарм Работник.

Еурофарм Работник денеска потврди уште едно засилување, се работи за хрватскиот ракометар Ловро Јотиќ.
 
Тој игра на позициите лев и среден бек, доаѓа од ППД Загреб, а со Еурофарм Работник потпиша двегодишен договор.
 
24-годишниот Јотиќ е третото интернационално засилување за битолскиот тим ова лето, претходно потпишаа Ратајац и Вегар.
 

Стариот систем е неодржлив затоа што вродува со богатење на поединци наместо на општеството и граѓаните.

повеќе

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе