Проблеми за Вардар

Горбок и Шишкарев се повредија, неизвесни се за дуелот со ПИК Сегед

Вардар е во сериозни проблеми ако не може да смета на Сергеј Горбок и Данил Шишкарев за престојните натпревари против ПИК Сегед. 

Во натпревар за рускатата репрезентација против Унгарија, ракометарите на Вардар, Горбок и Шишкарев заработиле повреди.
 
„Сергеј Горбок и Данил Шишкарев заработија повреди и во овој момент не можам да кажам дали ќе можам на нив да сметам за вториот дуел со Унгарија. Медицинскиот тим работи на санирање на нивните повреди“, изјави селекторот на Русија, Едуард Кокшаров.
 
Фановите на Вардар можат само да се надеваат дека повредите на двајцата ракометари не се сериозни и дека тие ќе бидат спремни за четвртфиналето од Лигата на шампионите бидејќи во аут за овие мечеви ќе биде и Кристијан Дисингер.
 

Културата на победништво од нашите епски и херојски денови тотално ги уназади овие општества во 20 век, вели Миљенко Јерговиќ во интервју за Бука.

повеќе

Запрашајте се, о, вие, бездарници анационални што направивте!

повеќе

Додека Бугарите се убедуваат себеси и нас дека Гоце Делчев бил Бугарин, да се потсетиме на некои од Гоцевите искажувања, кои ја одразуваат неговата големина и неговото визионерство.

повеќе