Лига на шампиони

Голот по акцијата на Скубе и Дибиров е најдобар на колото во ЛШ (ВИДЕО)

Фантастичниот погодок на Дибиров по маестралната асистенција на Скубе го освои медиа тимот на ЕХФ, голот е прогласен за најдобар на колото. 

Вардар го надигра и убедливо го победи Мотор, а сега стигнуваат и индивидуалните признанија.
 
Во финишот од мечот, откако победата беше обезбедена, Вардар почна да игра и атрактивно. Силен впечаток остави голот на Дибиров по асистенција од Скубе. Тој погодок е прогласен и за најдобар на колото во Лигата на шампионите.
 
Најдобрите пет голови можете да ги видите на овој ЛИНК.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе