Голот на Лазаров против Шамбери за победа на Нант е втор најубав во Франција (ВИДЕО)

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров го има вториот најубав гол на сезоната во француската лига. 

Ракометот во Франција заврши без да биде доиграна сезоната, па беа рангирани и најубавите пет погодоци.
 
Кире Лазаров го има вториот најубав гол. Тоа е погодокот против Шамбери кој го постигна со удар по истекот на времето погодувајќи преку ѕидот од домашни ракометари.
 

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе