Лига на шампиони

Голот на Дибиров што ги воодушеви сите, погодок од мртов агол! (ВИДЕО)

Вардар слави пласман во Келн, а еден од хероите и овој пат беше Тимур Дибиров, постигна еден маестрален погодок, кој не остана незабележан.

Дибиров со четири гола даде голем придонес во резултатот што го однесе Вардар во Келн, а еден од тие погодоци беше посебно убав.
 
Крилото на Вардар погоди од мртов агол. Погледнете:

Кина му дава на регионот нова надеж додека сонот за ЕУ се распаѓа, вели Политико.

повеќе

Северна Македонија стана кандидат 9 години пред Албанија и нема ништо лошо побрзо и да оди напред.

повеќе

Сега, додека балканскиве политичари ќе шетаат низ духовноста како волови во свила - каде им се врвните интелектуалци што би внеле елеганција во совладување на споровите?

повеќе