Тимот од Автокоманда е активен на трансфер пазарот

Големо бразилско засилување за Металург

Металург продолжува амбициозно да го крои тимот за следната сезона, за тимот од Автокоманда потпиша и четврто засилување, станува збор за Бразилецот Енрике Тешеира. 

31-годишниот Енрике Тешеира ќе биде средниот бек на Металург во идната сезона. Тој во македонскиот тим доаѓа од ЧСМ Букурешт.
 
Тешеира играше за бразилската репрезентација на минатото Светско првенство, а во 2018 година беше прогласен за МВП на Панамериканските игри каде што Бразил загуби во финалето од Аргентина.
 
Тој е четвртото засилување за Металург во овој период, претхдно потпишаа Никола Потиќ, Момир Рниќ и Бранко Канкараш.

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе