Црвено-црните ќе се борат за нов трофеј од Лигата на шампионите

Големата победа над Барса фановите на Вардар ја слават со оро на улиците во Келн (ВИДЕО)

Вардар приреди сензација откако ја совлада Барселона и покрај тоа што губеше со седум разлика на полувремето, а фановите пласманот во финале го славеа со оро на улиците во Келн.

Шампионот на Македонија ќе се бори за нов трофеј во Лигата на шампионите откако вечерва направи историски камбек и ја шокираше Барселона.

Радоста кај сите е огромна, фановите пласманот во финале го слават со оро на улиците во Келн.

Македонија во НАТО е заслуга на сите политички партии од  осамостојувањето на земјата, а не само ДУИ.

повеќе

„Каде да летнеме викендов е пристап што како таков повеќе нема да постои“...

повеќе

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе