Црвено-црните ќе се борат за нов трофеј од Лигата на шампионите

Големата победа над Барса фановите на Вардар ја слават со оро на улиците во Келн (ВИДЕО)

Вардар приреди сензација откако ја совлада Барселона и покрај тоа што губеше со седум разлика на полувремето, а фановите пласманот во финале го славеа со оро на улиците во Келн.

Шампионот на Македонија ќе се бори за нов трофеј во Лигата на шампионите откако вечерва направи историски камбек и ја шокираше Барселона.

Радоста кај сите е огромна, фановите пласманот во финале го слават со оро на улиците во Келн.

Нашиот процес на преговори многу веројатно ќе биде предмет на уште построги критериуми и мониторинг имајќи ги предвид искуствата на земјите кои во моментот преговараат. 

повеќе

На Македонија и Бугарија им треба дебата која ќе го унапреди историското разбирање без робување на идеологии, митологии и политики.

повеќе

Македонизмот често е мистика и точка на недоразбирање и меѓу Македонците и на Македонците со другите народи во и околу Македонија.

повеќе