Гол на Лазаров се најде меѓу најдобрите пет на колото во Франција (ВИДЕО)

Нант беше поразен од Лимож во петтото коло од француското ракометно првенствов, но еден погодок на Лазаров посебно се издвои. 

Македонецот постигна гол по една атрактивна акција. Погодокот на Лазаров се најде на четвртото место на топ 5 листата во Франција.

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе