Лига на шампиони

Гол на Дибиров се најде меѓу најдобрите пет на колото (ВИДЕО)

Тимур Дибиров имаше фантастично прво полувреме на гостувањето кај Алборг, а еден од неговите погодоци се најде на топ 5 листата на најубави голови на колото. 

Голот на Дибиров е четврти најубав на колото, крилото на Вардар во негов стил, маестрално ја сврте топката и погоди.

Првичната реакција на голем број држави кога се појави новата варијанта на ковид-19 вирусот за забрана на патувањето од Јужна Африка и од соседните држави, иако истиот веќе се има проширено, е очајна мерка. Всушност, државите можеби се и подобро подготвени отколку што мислат за што и да следи.

повеќе

Со неколку геополитички шаховски потези, Кина докажа дека не секогаш оружјето и војните се единствениот начин за глобална доминација.

повеќе

Македонија може да ги задоволи потребите од електрична енергија ако на површина од 160 км2 постави соларни панели, а инвестицијата за тоа е 2,4 милијарди евра.

повеќе