ЕП 2020

Георгиевски: Австрија ни лежи повеќе отколку Чешка, ништо не е загубено

Гоце Георгиевски е оптимист и покрај поразот од Чешка, според него Австрија е селекција која ни лежи повеќе отколку денешниот противник и мора да веруваме во триумф. 

Македонија загуби од Чешка и мора да бркаме победа против Австрија од најмалку два гола разлика за да одиме понатаму. И покрај тоа што мисијата е тешка, Гоце Георгиевски е оптимист.
 
„Ништо не е загубено, очекувавме тежок меч со Чешка како што е секогаш со нив. Нијанси решаваа, се боревме до самиот крај, дадовме максимум, но тие победија. Мора да бидеме оптимисти, мислам дека селекцијата на Австрија повеќе ни одговара отколку Чешка. Треба добро да ги анализираме, да се подготвени па ќе видиме“, изјави Георгиевски.

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе

Најголемата закана од оружје засновано на ВИ не доаѓа од поединечни земји. Заканата ќе дојде од недржавни актери.

повеќе