Лига на шампиони

Гедбан и Дибиров во топ листите на колото од Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Вардаровите ракометари Калифа Гедбан и Тимур Дибиров се најдоа на денешните топ листи од колото во Лигата на шампионите. 

Калифа Гедбан против Кјелце ја имаше можеби и најдобрата партија во вардаровиот дрес, одбрани 12 удари, а еден од нив се најде на петтото место во изборот на најдобрите одбрани на колото во Лигата на шампионите.
 
Петте најдобри одбрани можете да ги погледнете на овој ЛИНК.
 
Тимур Дибиров имаше еден фантастичен погодок кој не остана незабележан од медиа тимот на ЕХФ. Ракометарот на Вардар го има четвртиот најдобар гол на колото.
 
Петте најдобри голови можете да ги погледнете на овој ЛИНК.

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе