Ново засилување за шампионот

Филип Талески е нов ракометар на Вардар!

Македонскиот репрезентативец Филип Талески е ново засилување на Вардар, тој потпиша едногодишен договор со црвено-црните. 

Филип Талески се враќа во Македонија, од денеска тој е нов ракометар на Вардар. 
 
Играчот кој беше „дете“ на Металург, стави потпис на едногодишен договор со Вардар и од следната сезона ќе го носи црвено-црниот дрес.
 
Новото раководство на Вардар го креира тимот за идната сезона, ако по утрото се познава денот црвено-црните ќе бидат силни уште долго време.
 
Покрај Талески потврден е и францускиот голман Рибин Кантегрел, а договорите ги обновија Стоилов, Дибиров, Дисингер, Чупиќ и Калараш, за Вардар потпиша и Јагуриновски. 
 
Вардар се поврзува уште со неколку квалитетни засилувања како, па во наредниот период се очекуваат уште позитивни вести од таборот на актуелниот европски шампион.
 

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе