Уште едно признание за ракометарите на Вардар

Фановите го избраа Мораеш за најдобар играч на Ф4 во Келн, ЕХФ го најави како „Чудовиште на линијата“ (ВИДЕО)

Ракометарот на Вардар, Рожерио Мораеш Фереира е прогласен за најдобар играч на фанјл-фор турнирот во Келн во изборот на навивачите.

Уште еден ракометар на „црвено-црните“ доби признание по триумфот во Лигата на шампионите. Фановите имаа прилика да го изберат најдобриот играч на Ф4 во Келн, и најмногу гласови доби Рожерио Мораеш Фереира.

Бразилецот беше перфектен двата дена, и во победата против Барселона во полуфиналето и во финалето против Веспрем, клубот каде ќе ја продолжи кариерата.

ЕХФ не се штедеше со комплименти за Мораеш и помеѓу другото го опиша како „Чудовиште на линијата“.

Поентата на глобализмот е максимално економско вмрежување во десетици економски сојузи на секоја држава.

повеќе

Социјалниот маркетинг веднаш би можел ефективно да придонесе во напорите против нееколошкото однесување во нашата земја.

повеќе

Античкиот грчки филозоф Хераклитус, кој живеел пред Сократ, Платон и Аристотел, е авторот на често користената поговорка „панта реи“ (Panta rei), односно, во превод, поедноставено: ,„сѐ тече, сѐ се менува, ништо не останува исто, нема апсолутна вистина и единствена реалност е повеќегодишно движење“.

повеќе