СЕХА лига

Фајнл-фор турнирот од СЕХА лигата е одложен на неопределено време

Поради актуелната состојба со коронавирусот СЕХА лигата го одложи завршниот турнир кој требаше да се игра од 3 до 5 април оваа година во Задар. 

Како што и се очекуваше завршниот турнир во СЕХА лигата нема да се игра во предвидениот термин.
 
Денеска раководството на лигата излезе со официјално соопштение во кое го потврди одложувањето на турнирот.
 
„Како што и претходно знаете, градот Задар беше избран за домаќин на СЕХА Газпром фајнл-фор турнирот од 3 до 5 април 2020. Како и да е, поради моменталната ситуација во Европа, од објективни причини, извршниот комитет на СЕХА лигата одлучи да го одложи завршниот турнир на неопределено време. СЕХА секојдневно ќе продолжи да ја следи ситуацијата и сите ќе бидат навремено информирани за следните одлуки“, стои во соопштението на СЕХА.
 
Вардар е актуелен шампион во регионалната лига, македонскиот тим го брани трофејот во СЕХА лигата. 

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе