Лига на шампиони

Еурофарм Работник на свој терен против Спортинг ќе дебитира во Лигата на шампионите

Познат е распоредот на Еурофарм Работник во Лигата на шампионите кој за прв пат ќе игра во елитното континентално натпреварување.

Еурофарм Работник го презема приматот од Металург и оваа година тој ќе биде вториот македонски претставник во Лигата на шампионите.
 
Познат е распоредот за дебитантската сезона на Еурофарм која ќе ја започне на домашен терен против Спортинг од Лисабон.
 
Распоред на натпреварите на Еурофарм Работник во ЛШ:
 
1. коло (11-15.09.2019): Еурофарм Работник - Спортинг
2. коло (18-22.09.2019): Савехоф - Еурофарм Работник 
3. коло (25-29.09.2019): Бидасоа - Еурофарм Работник
4. коло (09-13.10.2019): Еурофарм Работник - Кокс
5. коло (16-20.10.2019): Еурофарм Работник - Татран Прешов
6. коло (30.10 – 3.11.2019): Татран Прешов - Еурофарм Работник
7. коло (06-10.11.2019): Спортинг - Еурофарм Работник
8. коло (13-17.11.2019): Еурофарм Работник - Савехоф
9. коло (20-24.11.2019): Кокс - Еурофарм Работник
10. коло (27.11 – 01.12.2019): Еурофарм Работник - Бидасоа
 

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе