Лига на шампиони

Еурофарм Работник на свој терен против Спортинг ќе дебитира во Лигата на шампионите

Познат е распоредот на Еурофарм Работник во Лигата на шампионите кој за прв пат ќе игра во елитното континентално натпреварување.

Еурофарм Работник го презема приматот од Металург и оваа година тој ќе биде вториот македонски претставник во Лигата на шампионите.
 
Познат е распоредот за дебитантската сезона на Еурофарм која ќе ја започне на домашен терен против Спортинг од Лисабон.
 
Распоред на натпреварите на Еурофарм Работник во ЛШ:
 
1. коло (11-15.09.2019): Еурофарм Работник - Спортинг
2. коло (18-22.09.2019): Савехоф - Еурофарм Работник 
3. коло (25-29.09.2019): Бидасоа - Еурофарм Работник
4. коло (09-13.10.2019): Еурофарм Работник - Кокс
5. коло (16-20.10.2019): Еурофарм Работник - Татран Прешов
6. коло (30.10 – 3.11.2019): Татран Прешов - Еурофарм Работник
7. коло (06-10.11.2019): Спортинг - Еурофарм Работник
8. коло (13-17.11.2019): Еурофарм Работник - Савехоф
9. коло (20-24.11.2019): Кокс - Еурофарм Работник
10. коло (27.11 – 01.12.2019): Еурофарм Работник - Бидасоа
 

Изминатата недела имаше бурен почеток со објавувањето на вториот сет мерки. Се изнаслушавме разно-разни коментари, предлози и видувања кои никако не би можело да се рече дека се засновани на прецизни анализи и предвидувања на надлежните институции во државата, со кои располагаме, НБРСМ и МФ.

повеќе

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе