ЕХФ Куп

Еурофарм Работник му пружи силен отпор на Хановер, но со пораз се враќа од Германија

Еурофарм Работник се прикажа во сосема солидно издание против главниот фаворит во групата од ЕХФ Купот, Хановер но загуби со 24:21.

Битолскиот клуб до самиот крај се бореше со Хановер за да избегне пораз, натпреварот имаше неизвесна завршница, во последните минути Работник имаше само еден негатива, 22:21, во последната минута прими два гола и загуби со три разлика.
 
Граѓан со шест гола беше најефикасен во составот на Работник, по четири гола постигнаа Остроушко и Кузмановски. Одличен настап на голот имаше Чаневски кој спречи Германците да победат со поголема разлика.
 
Во оваа група синоќа се одигра мечот меѓу Татабања и Нексе, хрватите славеа гостинска победа со 28:27.
 
Вториот натпревар на Еурофарм Работник е на 17 февруари, кога во салата „Боро Чурлевски“ ќе го пречекаат тимот на Татабања.

Би било добро роднините да не бидат жртви и да има повеќе повици кон роднините – функционери.

повеќе

Oд човекот кој успеа со сосема нова партија да го наруши целовековниот монопол на ПАСОК и Неа демократиа на грчката политичката сцена, може да се очекува буквално сѐ.

повеќе

Останува да видиме дали овој состав на Судот, кој дефинитивно е кадровски и професионално најслаб во досегашната наша државно-правна историја по осамостојувањето, ќе смогне сили за конечно да го пресече Гордиевиот јазол околу вака шверцуваната двојазичност.

повеќе