СЕХА лига

Еурофам Пелистер против Металопластика ќе ја отвори сезоната во СЕХА лигата

Кон крајот на декември почнува новата сезона во СЕХА лигата, но ќе се одиграат само два натпревари, а едниот од нив е на Еурофарм Пелистер. 

На 21. декември од 17:45 часот, Еурофарм Пелистер во Битола ќе ја пречека Металопластика во меч од СЕХА лигата, четири дена претходно ќе се одигра дуелот меѓу Нексе и Војводина кој воедно ќе биде и отварање на новата сезона.
 
СЕХА лигата се уште нема објавено календар за новата сезона, а веројатно нема ни да објави, планот е клубовите сами да се договараат за термини со оглед на проблемите со коронавирусот.
 
Вардар, Загреб и Мешков Брест прво ќе видат кои термини ќе ги добијат за одложените мечеви во Лигата на шампионите, а потоа ќе почнат да ги договараат и датумите за мечевите во СЕХА лигата.
 
СЕХА лигата оваа година брои само осум екипи, Вардар е во група со Нексе, Војводина и Мотор Запорожје, а Еурофарм Пелистер со Металопластика, Татран Прешов и Загреб.

Богатите држави мораат веднаш да донираат вакцини против ковид-19 на загрозените држави. 

повеќе

Можеби ни треба регистар на погрешни перцепции на граѓаните за криминалот и корупцијата во државата.

повеќе

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе