Лига на шампиони

ЕХФ со моќно видео го поздрави нашиот шампион: Вардар добредојде во Келн (ВИДЕО)

Вардар трета година по ред ќе учествува на завршниот турнир од Лигата на шампионите во Келн, и покрај сите заминувања и проблеми, македонскиот шампион го одржува високото ниво на успеси.

Вардар ги победи сите проблеми со кои се соочуваше и уште една година ќе игра на завршниот турнир во Келн. Дел од важните ракометари си заминаа, но победничкиот менталитет остана.
 
Вардарци ги надминаа сите проблеми со кои се соочуваа оваа сезона, Роберто Парондо покажа дека е голем тренер и го однесе македонскиот тим до уште еден фајнл-фор.
 
Завршниот турнир оваа година ќе се одржи на 1 и 2 јуни. Противник на Вардар во полуфиналето е Барселона.
 
ЕХФ со моќно видео му посака добредојде на Вардар во Келн:
 

Кризата на вредности влијае негативно на балансот помеѓу императивот за слобода и потребата за безбедност, стеснувајќи го либералниот простор на современо конципираните општества.

повеќе

Mора да се научиме како да ги градиме политиките кои ќе водат кон осврт на сите теми важни за градење позитивен мир, но и реторички да останеме конзистентни на она за што се залагаме.

повеќе

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе