Нашиот специјалист за одбрана е хит на социјалните мрежи

ЕХФ си игра мајтап со Јоноски: Кога мајка ти ќе побара да ги измиеш садовите (ВИДЕО)

Медиа тимот на ЕХФ се пошегува на сметка на македонскиот ракометар Ацо Јоноски и објави интересно видео кое привлече внимание на социјалните мрежи.

На твитер профилот на ЕХФ излезе шеговито видео со нашиот специјалист за одбрана Ацо Јоноски, на кое пишува: „Кога мајка ти ќе побара да ги измиеш садовите“.

Ова повеќе не е „бегалска криза" ниту „криза за управување со бегалци". Сега веќе е хуманитарна криза по сите дефиниции.

повеќе

Али Ахмети на средбите со Тачи и Харадинај изразил уверување дека македонските Албанци се подготвени да имаат блиска соработка со Косово во насока на проширување на влијанието на албанскиот фактор.

повеќе

Сега треба лидерите во Скопје, Атина, Брисел, па дури и во Вашингтон да осигурат дека храброста што ја покажаа македонските граѓани нема да биде залудна.

повеќе