ЕП Франција 2018

Една поранешна Вардарка во тимот на Европското првенство, Ана Вјахирева е МВП (ВИДЕО)

Извонредната руска ракометарка, Ана Вјахирева е прогласена за МВП на Европското ракометно првенство во Франција, во идеалниот тим на шампионатот се најде една поранешна членка на Вардар.

Поранешната голманка на Вардар, Амандин Лејно е во идеалниот тим на Европското првенство во Франција кој е избран од гласови на навивачите и експерти на ЕХФ.
 
За најдобра ракометарка на турнирот е прогласена Русинката, Ана Вјахирева.
 
А покрај Лејно во идеалниот тим се уште и лево крило Мајкда Мехмедовиќ (Црна Гора), лев бек Ноеми Хафра (Унгарија), централен бек Стине Офтедал (Норвешка), десен бек Алисиа Штоле (Германија), десно крило Кармен Мартин (Шпанија), пикер Крина Пинтеа (Романија), и најдобар дефанзивец е  Кели Дулфер (Холандија).
 

Деновиве Владата донесе одлука за формирање на ново министерство. А и така, по глава на жител, верувам, рекордери сме по министерства и министри. Оттука, размислував зошто да не предложам да се формира уште едно – за „спречување автоголови".

повеќе

Денес, кандидати за политички функции се луѓето. Утре, тоа ќе го прават интелигентни машини. И, тие може и ќе победуваат, како што расте незадоволството на граѓаните од човечките политичари.

повеќе

Еден од начините на промовирање подобри меѓуетнички односи помеѓу децата е овозможување подолготраен контакт помеѓу нив што ќе овозможи создавање значајни индивидуални врски помеѓу децата.

повеќе