Лига на шампиони

Еден од головите на Кевн Њокас се најде меѓу најдобрите 5 на колото во ЛШ (ВИДЕО)

Кевин Њокас долго ќе го памети своето деби пред вардаровата публика, Французинот имаше фантастична партија, беше најдобар на теренот, а еден од неговите голови се најде и во најдобрите пет на колото. 

Кевин Њокас постигна осум голови од исто толку обиди на мечот против Мешов Брест и даде огромен допринос во победата на Вардар.
 
Еден од неговите голови се најде на четвртото место на топ 5 листата од најдобрите погодоци за второто коло од Лигата на шампионите.

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе

Насловот асоцира и на резултатите од изборите, кои, кога ќе излезе оваа колумна, ќе бидат познати, иако најретко споменуван збор во кампањата беше зборот ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЈА, кој е единствен начин за остварување на сите „големи“ ветувања што ги слушнавме изминативе две недели.

повеќе

Опонентите на академик Блаже Ристовски во Македонија го квалификуваа како националист, во белградскитe кругови  го именуваа како „бугарофил“, а во Бугарија го нарекуваа „Југословен“ и „србокомунист“. А тој си остана ист, исправен пред нападите и секогаш подготвен да им одговори на критичарите.

повеќе