Според гласовите од тренерите

Двајца Вардарци во Ол стар тимот на сезоната во Лигата на шампионите

Тренерите на тимовите од Лигата на шампионите го одбраа идеалниот тим за оваа сезона, а во него има двајца ракометари на Вардар.

Пред почетокот на четвртфиналните дуели од Лигата на шампионите, познат е Ол стар тимот за оваа сезона според гласовите на тренерите.
 
Голманот Дејан Милосављев и десниот бек Даинис Криштопанс се најдоа во идеалниот тим на сезоната.
 
Според тренерите од тимовите во ЛШ, иделаниот тим сезонава изгледа вака:
 
голман - Дејан Милосављев (Вардар)
лево крило - Уве Генсхајмер (ПСЖ)
лев бек - Микел Хансен - (ПСЖ)
среден бек - Енди Шмит - (Рајн Некар)
пивотмен - Јаник Колбахер (Рајн Некар)
десен бек - Даинис Криштопанс (Вардар)
десно крило - Блаж Јанц (Кјелце)
 
дефанзивец - Тобијас Карлсон (Флензбург)
млад играч - Мелвин Ричардсон (Монпелје)
 
тренер - Хуан Карлсо Паштор (ПИК Сегед)

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе

Последните искричења во меѓународниот поредок ја прават нејасна агендата за евроатлантски интеграции на регионот која претставува неопходен услов за долгорочна стабилност на Западен Балкан.

повеќе

Очигледно во градењето на македонското општество заборавивме да ја промовираме правдата како негова примарна цел.

повеќе