Според гласовите од тренерите

Двајца Вардарци во Ол стар тимот на сезоната во Лигата на шампионите

Тренерите на тимовите од Лигата на шампионите го одбраа идеалниот тим за оваа сезона, а во него има двајца ракометари на Вардар.

Пред почетокот на четвртфиналните дуели од Лигата на шампионите, познат е Ол стар тимот за оваа сезона според гласовите на тренерите.
 
Голманот Дејан Милосављев и десниот бек Даинис Криштопанс се најдоа во идеалниот тим на сезоната.
 
Според тренерите од тимовите во ЛШ, иделаниот тим сезонава изгледа вака:
 
голман - Дејан Милосављев (Вардар)
лево крило - Уве Генсхајмер (ПСЖ)
лев бек - Микел Хансен - (ПСЖ)
среден бек - Енди Шмит - (Рајн Некар)
пивотмен - Јаник Колбахер (Рајн Некар)
десен бек - Даинис Криштопанс (Вардар)
десно крило - Блаж Јанц (Кјелце)
 
дефанзивец - Тобијас Карлсон (Флензбург)
млад играч - Мелвин Ричардсон (Монпелје)
 
тренер - Хуан Карлсо Паштор (ПИК Сегед)

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе