Лига на шампиони

Додавањето на Карачиќ до Стоилов е асистенција на годината во Лигата на шампионите! (ВИДЕО)

Асистенцијата на Игор Карачиќ до Стојанче Стоилов во финалето од Лигата на шампионите против Веспрем е прогласена за најдобра на сезоната.

Карачиќ имаше фантастична асистенција во финалето која не остана незабележана и од медиа тимот на ЕХФ. Таа е избрана за најдобра на сезоната.

Толку убава, чиста земја, богата со шуми, планини и природни ресурси ја претворивме во Мордор.

повеќе

Сè повеќе се зборува за диверзификација на приходите, наместо фаворизирање само еден извор на финансирање.

повеќе

Пранкот врз премиерот го откри „гангот" кој управува со државата.

повеќе