Со нетрпение го чека фајнл-фор турнирот

Добра вест за Вардар, Дисингер потврди, ќе игра во Келн! (ФОТО)

Кристијан Дисингер преку својот инстаграм профил потврди дека ќе настапи на завршниот турнир од Лигата на шампионите во Келн.

По тешката повреда во Брест, неизвесно беше дали Дисингер ќе заигра уште еднаш сезонава, но Германецот добро се рехабилитира и ќе биде подготвен за настап кога најмногу е потребно.
 
„Фајнл-форот може да дојде. Со нетрпение чекам да играм во Германија...“, напиша Дисингер.
 
Тој ќе биде единствениот Германец на фајнл-фор турнирот. Германија веќе трета година по ред нема тим меѓу четирите најдобри.
 
Враќањето на Дисингер е особено значајно за Вардар и поради заминувањето на Борозан.
 
 
 
 
View this post on Instagram

Final 4 can come I’m looking forward to play in Germany ... #rkvardar #ehfcl #handball #skopje @ehfcl @rkvardar

A post shared by Christian Dissinger (@christiandissinger) onMay 7, 2019 at 3:55am PDT

Mора да се научиме како да ги градиме политиките кои ќе водат кон осврт на сите теми важни за градење позитивен мир, но и реторички да останеме конзистентни на она за што се залагаме.

повеќе

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе

Оваа појава почнува да претставува сериозна закана за учениците, но и грижа за родителите и наставниците.

повеќе