Со нетрпение го чека фајнл-фор турнирот

Добра вест за Вардар, Дисингер потврди, ќе игра во Келн! (ФОТО)

Кристијан Дисингер преку својот инстаграм профил потврди дека ќе настапи на завршниот турнир од Лигата на шампионите во Келн.

По тешката повреда во Брест, неизвесно беше дали Дисингер ќе заигра уште еднаш сезонава, но Германецот добро се рехабилитира и ќе биде подготвен за настап кога најмногу е потребно.
 
„Фајнл-форот може да дојде. Со нетрпение чекам да играм во Германија...“, напиша Дисингер.
 
Тој ќе биде единствениот Германец на фајнл-фор турнирот. Германија веќе трета година по ред нема тим меѓу четирите најдобри.
 
Враќањето на Дисингер е особено значајно за Вардар и поради заминувањето на Борозан.
 
 
 
 
View this post on Instagram

Final 4 can come I’m looking forward to play in Germany ... #rkvardar #ehfcl #handball #skopje @ehfcl @rkvardar

A post shared by Christian Dissinger (@christiandissinger) onMay 7, 2019 at 3:55am PDT

Едно современо демократско општество се разликува од тоталитарното токму по тоа што јавната критика е основно полемичко право и должност на медиумите.

повеќе

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе