РК Вардар

Дисингер негира заминување: Останувам во Вардар

Германскиот ракометар на Вардар, Кристијан Дисингер потврди дека сака да го испочитува договорот со европскиот шампион и нема намера порано да си замине. 

Дисингер преку инстаграм стори ги негираше гласините дека и тој ќе си замине од Вардар пред да заврши сезоната.
 
„Апсолутно нема вистина во таквите информации, не сакам предвреме да го раскинам договорот, напротив, сакам успех со Вардар“, напиша Дисингер.
 
Тој во моментов е надвор од стројот поради повреда.

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе