Ракометарите не можат да си дојдат на себе

Дибиров: Знам, губевме со 7, па имав некаква блокада, а потoа се сеќавам дека се радувавме на теренот

Тимур Дибиров и другите играчи на Вардар сè уште не можат да си дојдат на себе по големата победа што ја остварија.

Вардар одигра луд меч, од минус седум до плус два против најголемиот фаворит за трофејот во Лигата на шампионите.
 
Тимур Дибиров, како и другите, сè уште не може да се соземе по натпреварот.
 
„Не знам како победивме, искрено не знам. Не сум свесен што се случи, памтам само дека губевме со седум разлика, а потоа имав некаква блокада, па ми доаѓа сликата како се радуваме на теренот. Ова е неверојатно. Историја за сите нас и огромен мотив да победиме во финалето и да освоиме нов трофеј“, изјави Дибиров.
 
Ристе Ѓорѓиевски,
специјално од Келн за МКД

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе