Ракометарите не можат да си дојдат на себе

Дибиров: Знам, губевме со 7, па имав некаква блокада, а потoа се сеќавам дека се радувавме на теренот

Тимур Дибиров и другите играчи на Вардар сè уште не можат да си дојдат на себе по големата победа што ја остварија.

Вардар одигра луд меч, од минус седум до плус два против најголемиот фаворит за трофејот во Лигата на шампионите.
 
Тимур Дибиров, како и другите, сè уште не може да се соземе по натпреварот.
 
„Не знам како победивме, искрено не знам. Не сум свесен што се случи, памтам само дека губевме со седум разлика, а потоа имав некаква блокада, па ми доаѓа сликата како се радуваме на теренот. Ова е неверојатно. Историја за сите нас и огромен мотив да победиме во финалето и да освоиме нов трофеј“, изјави Дибиров.
 
Ристе Ѓорѓиевски,
специјално од Келн за МКД

Ајде од понеделник да се посветиме сериозно на „носење на Европа" во нашата држава.

повеќе

Улогите на „добар и лош полицаец“ ќе ги играат кон нас уште долго, доколку не сфатиме дека со итроманска политика не се може подалеку од Табановце до Богородица.

повеќе

Неделава, владите на ЕУ повторно решија да го одложат започнувањето на преговорите за пристапување со земјите кандидати Албанија и Северна Македонија, што претставува историска грешка - бидејќи безбедноста и стабилноста на Унијата зависат од трансформацијата на југоистокот.

повеќе