ХУЛИГАНСКО ОДНЕСУВАЊЕ НА ДЕЛ ОД ПУБЛИКАТА

Дибиров жртва на вардаровите навивачи: Русинот раскрвавен го напушти теренот! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Многупати досега сме ги фалеле вардаровите навивачи за нивниот придонес во секој триумф на црвено-црниот клуб, но вечерва дел од нив заслужија огромна осуда, зашто со нивното хулиганско однесување настрада и нивниот миленик, левото крило Тимур Дибиров.

 

Кога настана мешаницата по повредата на Наумче Мојсовски, недозволиво, дел од публиката почна да фрла со метални парички и запалки кон некои ракометари на Металург кои сакаа да истераат своја правда, а најмногу настрада Русинот, кој е најдобар играч на црвено-црните сезонава.Тој беше погоден во главата, и раскрвавен го напушти теренот, а се врати да ги доигра последните минути од мечот дури откако му беше ставен завој и крвта беше запрена да тече.

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

повеќе

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе

Вината за недобивањето на датум за преговори треба да ја барате во вас и вашите соработници и коалициски партнери.

повеќе