РК Вардар

Дибиров потврди, и следната сезона останува во Вардар (ФОТО)

Ѕвездата на Вардар, Тимур Дибиров и следната сезона ќе го носи црвено-црниот дрес, тој преку својот инстаграм профил и официјално го потврди тоа. 

Дибиров ја потврди информацијата дека го продолжил договорот со Вардар. И покрај заминувањето на Самсоненко, тој останува дел од тимот.
 
Русинот објави стои на својот твитер профил со слика како го држи пехарот од Лигата на шампионите а под него стави хаштаг 2021 година.
 
 
 
 
View this post on Instagram

#2021 #edenzivotednaljubov

A post shared by Timur Dibirov (@timurdibirov31) onMay 18, 2020 at 4:59am PDT

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе