РК Вардар

Дибиров потврди, и следната сезона останува во Вардар (ФОТО)

Ѕвездата на Вардар, Тимур Дибиров и следната сезона ќе го носи црвено-црниот дрес, тој преку својот инстаграм профил и официјално го потврди тоа. 

Дибиров ја потврди информацијата дека го продолжил договорот со Вардар. И покрај заминувањето на Самсоненко, тој останува дел од тимот.
 
Русинот објави стои на својот твитер профил со слика како го држи пехарот од Лигата на шампионите а под него стави хаштаг 2021 година.
 
 
 
 
View this post on Instagram

#2021 #edenzivotednaljubov

A post shared by Timur Dibirov (@timurdibirov31) onMay 18, 2020 at 4:59am PDT

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе