РК Вардар

Дибиров потврди, и следната сезона останува во Вардар (ФОТО)

Ѕвездата на Вардар, Тимур Дибиров и следната сезона ќе го носи црвено-црниот дрес, тој преку својот инстаграм профил и официјално го потврди тоа. 

Дибиров ја потврди информацијата дека го продолжил договорот со Вардар. И покрај заминувањето на Самсоненко, тој останува дел од тимот.
 
Русинот објави стои на својот твитер профил со слика како го држи пехарот од Лигата на шампионите а под него стави хаштаг 2021 година.
 
 
 
 
View this post on Instagram

#2021 #edenzivotednaljubov

A post shared by Timur Dibirov (@timurdibirov31) onMay 18, 2020 at 4:59am PDT

СКСМ - комора на иднината, САП системите - иднина на македонскиот бизнис.

повеќе

Кусокот во глобалното производство на вакцини против КОВИД-19 може да се надомести доколку на производителите ширум светот им се даде пристап до потребната технологија и знаење. 

повеќе

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе