СЕХА Ф4 БРЕСТ

Дибиров: Немаме притисок, секоја година сме на фајнл-фор

Крилото на Вардар, Тимур Дибиров вели дека тие веќе се навикнати на големи натпревари и без никаков притисок ќе влезат во одбрана на титулата во СЕХА лигата.

Вардар е подготвен за престојниот фајнл-фор турнир од СЕХА лигата кој се игра во Брест, Белорусија. Шампионот во полуфиналето ќе игра против домаќинот, Мешков Брест.
 
„Немаме притисок бидејќи веќе навикнавме да играме на вакви средби и тоа во континуитет. Секоја година сме на Ф4 и сакаме да ја освоиме СЕХА. Имаме респект кон Мешков Брест и овој тим има предност бидејќи игра дома пред своја публика, а секогаш кога игра на домашен терен игра подобро. Можеби им давам мала предност, но веќе е добро познато како ние се бориме под притисок. Ќе биде тешко, Брест има предност, но ние сме Вардар, смета Тимур Дибиров.
 
Натпреварот меѓу Вардар и Мешков Брест се игра утре со почеток од 20 часот.

Рециклирањето можеби ни се чини како спас за природата, но најчесто е спасение само за нашата (валкана) совест.

повеќе

Културата на победништво од нашите епски и херојски денови тотално ги уназади овие општества во 20 век, вели Миљенко Јерговиќ во интервју за Бука.

повеќе

Запрашајте се, о, вие, бездарници анационални што направивте!

повеќе