Лига на шампиони

Дибиров: Мора машки да го поднесеме поразот, Кил ни покажа до каде е овој Вардар

Тимур Дибиров вели дека ракометарите на Вардар мора машки да го поднесат тешкиот пораз од Кил, и додава дека пресметката со германскиот тим им покажала до каде се.

Вардар го претрпе првиот пораз во Лигата на шампионите оваа сезона и тоа со висок минус од 11 погодока. „Црвено-црните“ беа очајни во првото полувреме, Кил беше немилосрден, па гостите заминаа од Скопје со триумф од 20-31. 

„Честитки до Кил, мора машки да го поднесеме поразот, да му подадеме рака на противникот, победија чесно и коректно. Им благодарам што ни покажаа до каде е овој Вардар. Сега мора да работиме, треба да им се оддолжиме на луѓето кои навиваа во сала, пред телевизорот. Се обидовме да направиме кам-бек, но не бевме подготвени за такво нешто. Ќе анализираме, ќе видиме што се случи и да не дозволиме да се повтори“ - вели Тимур Дибиров кој се појави пред медиумите по тешкиот пораз. 

„Имавме колапс во првиот дел. Може да се поднесе кога некој играч ќе промаши една-две топки, но кога ќе промашува цела екипа... Ландин добро бранеше, ама тој не одбрани колку што ние промашивме и погодивме пречки и стативи“.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе