По неколкуте заминувања

Дибиров им се обрати на фановите: Знам дека сте разочарани, но сега е време да се обединиме, Вардар ќе го биде

Тимур Дибиров се јави со изјава по серијата вести за заминување на ракометари од Вардар поради финансиската криза во клубот. 

Криштопанс и Атман си заминаа од Вардар, а од следната сезона си оди и голманот Гедбан. Се шпекулира и со одење на Сташ Скубе, се чини дека црвено-црните ќе бидат се послаби.
 
Но, Дибиров кој е во Вардар од почетокот на ерата на Самсоненко им порачува на фановите дека клубот ќе го биде, а сега е вистинско време сите да се обединат и да се насочат кон мечот со Мотор во Лигата на шампионите.
 

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе