СЕХА фајнл фор

Дибиров го постигна најубавиот гол на фајнл-фор турнирот во СЕХА лигата (ВИДЕО)

Крилото на Вардар, Тимур Дибиров го постигна најубавиот погодок на фајнл-фор турнирот од СЕХА лигата кој изминатиот викенд се одржа во Скопје.

На серијата индивидуални признанија за ракометарите на Вардар се надоврза и тоа за најдобар гол на турнирот. Тоа е погодокот на Тимур Дибиров во финалниот натпревар против Загреб.
 
Погледнете ја мајсторијата на ракометарот на Вардар:
 

Република Македонија треба да понуди законска можност за реализација на правото на приватен и семеен живот за истополовите партнери.

повеќе

Умре Милена Дравиќ. Да живеевме во некое друго време, во некоја друга земја, таа вест ќе се прикажеше на екраните на југословенските телевизии, како што ни се прикажа веста за смртта на Тито.

повеќе

Во кичестиот амбиент на магичното Скопје, каде што се изградени огромни споменици на Александровите фалангисти, а знамето на НАТО се вее пред зградата на Генералштабот, во градот поделен на македонски и на албански дел, лебди Бизмарковата геополитичка визија: оној што ја контролира долината на реката Вардар, станува господар на Балканот.

повеќе