Лига на шампиони

Дибиров го има најдобриот гол на колото, Милосављев е во топ пет одбрани (ВИДЕО)

Тимур Дибиров и Дејан Милосављев покрај пласманот на фајнл-фор турнирот во Келн добија и индивидуални признанија од медиа тимот на ЕХФ.

Дибиров и Милосављев имаа многу значаен придонес во успехот на Вардар до пласманот на завршниот турнир во Келн.
 
Руското крило синоќа постигна еден фантастичен погодок од мртов агол кој е прогласен за најдобар на колото.
 
А втор на топ листата е погодокот на Дејан Манасков против Фленсбург.
 
Видеото од најдобрите пет голови можете да го погледнете ТУКА.
 
Милосављев беше фантастичен во втората половина од второто полувреме кога се кршеше натпреварот. Тој ја има петтата најдобра одбрана на колото.
 
Најдобрите пет одбрани од оваа рунда можете да ги погледнете ТУКА.

Mора да се научиме како да ги градиме политиките кои ќе водат кон осврт на сите теми важни за градење позитивен мир, но и реторички да останеме конзистентни на она за што се залагаме.

повеќе

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе

Оваа појава почнува да претставува сериозна закана за учениците, но и грижа за родителите и наставниците.

повеќе