Направија вистински спектакл

Да се наежиш: „Ја излези Ѓурѓо“ во изведба на Некст Тајм и 7.000 грла во „Јане Сандански“ (ВИДЕО)

Навивачите на Вардар и македонскиот бенд Некст Тајм направија вистински спектакл пред почетокот на мечот со ПИК Сегед откако ја испеаја „Ја излези Ѓурѓо".

Со оглед на тоа дека ова веројатно ќе биде последниот натпревар за „црвено-црните“ во ваков конкурентен состав за врвот во Европа, се бараше билет повеќе за мечот со ПИК Сегед.

„Јане Сандански“ вечерва беше исполнет до последното место, а пред почетокот навивачите и бендот Некст Тајм направија вистински спектакл откако ја испеаја „Ја излези Ѓурѓо“.

 

Нема пазар доколку нема информации. Дајте ги информациите за пазарот на грозје.

повеќе

Овој термин, без исклучок го употребуваат сите партии кога се во опозиција. СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса за Албанците, ДПА...

повеќе

Суштинското синдикално организирање е во постојан пад, а за многу од работниците дури и слободниот викенд, како една од основните историски придобивки, е недостижна желба.

повеќе