Направија вистински спектакл

Да се наежиш: „Ја излези Ѓурѓо“ во изведба на Некст Тајм и 7.000 грла во „Јане Сандански“ (ВИДЕО)

Навивачите на Вардар и македонскиот бенд Некст Тајм направија вистински спектакл пред почетокот на мечот со ПИК Сегед откако ја испеаја „Ја излези Ѓурѓо".

Со оглед на тоа дека ова веројатно ќе биде последниот натпревар за „црвено-црните“ во ваков конкурентен состав за врвот во Европа, се бараше билет повеќе за мечот со ПИК Сегед.

„Јане Сандански“ вечерва беше исполнет до последното место, а пред почетокот навивачите и бендот Некст Тајм направија вистински спектакл откако ја испеаја „Ја излези Ѓурѓо“.

 

(Текстот е одговор на колумната „Сите нации се модерни конструкти" од д-р Љубица Спасковска објавена на МКД.мк, 1 август)

повеќе

На мојот пријател, овчарот Митко му реков: „Дојде време ти, јас, сите граѓани на Македонија да си го вратиме суверенитетот на оваа наша држава".

повеќе

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе