РК Вардар

Чупиќ си заминува од Вардар, веќе потпишал договор со Загреб?

По крајот на оваа сезона Иван Чупиќ ќе го напушти Вардар и ќе се пресели во Загреб со кој веќе потпишал договор, тврди „Хендбол-планет“. 

Според специјализираниот портал за ракомет, Чупиќ потпишал тригодишен договор со Загреб и од идното лето ќе се врати во Хрватска.
 
Чупиќ неодамна изјави дека од Вардар ќе зависи дали тој ќе остане во Скопје или ќе си замине. Но последните информации велат дека веќе ја донел одлуката и од следната сезона ќе го носи дресот на Загреб.
 
Чупиќ петта сезона настапува во Вардар и беше еден од клучните ракометари за освојување и на двата трофеи во Лигата на шампионите.

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе