РК Вардар

Чупиќ останува во Вардар, Јагуриновски е ново засилување

Иван Чупиќ и следната сезона ќе настапува во Вардар откако денеска го продолжи договорот со шампионот, ново засилување е младиот Томислав Јагуриновски. 

Вардар почнува да го создава тимот за следната сезона, Иван Чупиќ и дефинитивно останува. Информацијата од клубот вели дека тој денеска ставил потпис на нов договор.
 
Ново засилување во Вардар е повремениот репрезентативец Томислав Јагуриноски кој практично се враќа во клубот во кој беше до својата 17 година кога премина во Металург.
 
Покрај Чупиќ, во клубот се очекува да останат Стоилов и Дибиров, а голема е веројатноста дека и Дисингер, Калараш и Горбок ќе продолжат да го носат дресот на Вардар.
 
Новиот сопственик Михајло Михајловски сака Вардар да продолжи да биде конкурентен во Лигата на шампионите, па во наредниот период се очекуваат уште позитивни вести од црвено-црниот табор.
 

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе