Крилото на Вардар доби најмногу гласови

Чупиќ е избран за најдобар играч на 2. коло во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Левото крило на Вардар, Иван Чупиќ е прогласен за најдобар играч во 2. коло во Лигата на шампионите, Хрватот доби најмногу гласови од фанвоите.

Шампионот на Македонија и Европа во неделата го совлада Порто во првиот натпревар од Лигата на шампионите пред своите фанови оваа сезона, а Иван Чупиќ беше еден од најзаслужните за триумфот со седум погодоци.

Хрватот се најде во идеалниот тим на колото, а признание за добрата партија доби и од фановите, кои го избраа за најдобар играч на 2. коло во ракометната елита.

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе