Крилото на Вардар доби најмногу гласови

Чупиќ е избран за најдобар играч на 2. коло во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Левото крило на Вардар, Иван Чупиќ е прогласен за најдобар играч во 2. коло во Лигата на шампионите, Хрватот доби најмногу гласови од фанвоите.

Шампионот на Македонија и Европа во неделата го совлада Порто во првиот натпревар од Лигата на шампионите пред своите фанови оваа сезона, а Иван Чупиќ беше еден од најзаслужните за триумфот со седум погодоци.

Хрватот се најде во идеалниот тим на колото, а признание за добрата партија доби и од фановите, кои го избраа за најдобар играч на 2. коло во ракометната елита.

Ајде од понеделник да се посветиме сериозно на „носење на Европа" во нашата држава.

повеќе

Улогите на „добар и лош полицаец“ ќе ги играат кон нас уште долго, доколку не сфатиме дека со итроманска политика не се може подалеку од Табановце до Богородица.

повеќе

Неделава, владите на ЕУ повторно решија да го одложат започнувањето на преговорите за пристапување со земјите кандидати Албанија и Северна Македонија, што претставува историска грешка - бидејќи безбедноста и стабилноста на Унијата зависат од трансформацијата на југоистокот.

повеќе