Хрватскиот стратег открива

Червар: Со никој не сум се карал како со Балиќ

Поранешниот тренер на Металург, Лино Червар вели дека Ивано Балиќ е ракометарот со кого најмногу се карал. 

Легендарниот хрватски тренер, Лино Червар е познат и по својот темперамент на клупата, многу често е во расправија со своите ракометари.
 
Червар за Балиќ вели дека тој е најдобар на сите времиња, но со него најмногу се карал.
 
„Балиќ е најдобар ракометар на сите времиња, но со него најмногу се карав“, изјави Червар.

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе