Хрватскиот стратег не можеше да се помири со поразот

Червар го пцуеше нашиот судија: Ни ја украде топката, да му ја е*ам мајката безобразна

На Лино Червар му беа виновни македонските судии иако Игор Карачиќ направи очигледни чекори кои не беа прогледани низ прсти. 

Во еден неизвесен и тежок меч Хрватска загуби од Шпанија во финалето со 22:20.
 
При еден негатива Хрватите имаа напад, но Карачиќ направи голема грешка, чекореше повеќе отколку што беше потребно, по што нашиот судија Ѓорѓи Начевски им ја одзема топката.
 
На тајмаутот кога веќе беше се решено, Червар со пцовки распали кон македонските судии.
 
„Ни ја украде топката да му ја е*ам мајката безобразна, да ти е*ам мајката. Ајде да го завршиме нападот што побрзо“, рече Червар на тајмаутот.
 

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе